Długość lądowiska- pytanie

Janusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz sie 06, 2017 8:55 pm

Re: Długość lądowiska- pytanie

Post autor: Janusz » wt lut 18, 2020 4:00 pm

Cześć
Moje doświadczenie w lataniu jest bardzo skromne , ale według mnie takie , trochę na siłę , proszenie o potwierdzenie , że taka długość pasa wystarczy jest szukaniem guza (co najmniej). Według mnie powinieneś przylecieć nad to miejsce na motolotni (oczywiście obecnie jako pasażer) i niech pilot zrobi próbę podejścia. Jak zobaczysz jak to wygląda z góry , to zapewne wszystko będzie jasne.
Dla mnie optymalnym rozwiązaniem jest trzymanie zmontowanego sprzętu na lotnisku , a jeśli się nie da , to motolotnia powinna stać na przyczepie w garażu i przed lotami jedziesz z nią na prawdziwe lądowisko. Wprawdzie będzie z tym więcej roboty niż latania , ale będzie bezpieczniej.

Janusz

Adamb
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 13, 2020 9:11 am

Re: Długość lądowiska- pytanie

Post autor: Adamb » wt lut 18, 2020 7:28 pm

Janusz pisze:
wt lut 18, 2020 4:00 pm
Według mnie powinieneś przylecieć nad to miejsce na motolotni (oczywiście obecnie jako pasażer) i niech pilot zrobi próbę podejścia. Jak zobaczysz jak to wygląda z góry , to zapewne wszystko będzie jasne.


Problem w tym że na teraz to porostu zaorane pole, nic sie za wiele ie zobaczy. Mogę piprostu wyznaczyć pas i zasiac trawę. Za kilka miesięcy by może było zielono.
Do tego nie mam nikogo w okolicy z motką.
A.

Janusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz sie 06, 2017 8:55 pm

Re: Długość lądowiska- pytanie

Post autor: Janusz » wt lut 18, 2020 9:02 pm

Nie chodzi o to żeby tam lądować. Masz spojrzeć z góry i stwierdzić czy to pole jest wystarczająco duże.
Z drugiej strony to może lepiej poczekać do momentu szkolenia. Wtedy na lotnisku wyznaczysz obszar podobny do twojego przyszłego lądowiska i zobaczysz czy się mieścisz czy nie.

Janusz

ODPOWIEDZ