Aktualizator v.0.09

Propozycje, posty, zapytania, uwagi itd. na temat działania programu do automatycznej aktualizacji stref lotniczych i map w programach LK8000, XCSoar, XCTrack, PPGpS.
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Aktualizator v.0.09

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Pwarzybok pisze: pt lut 02, 2018 8:07 pm - przede wszystkim pliki zapisują się w złym katalogu. Powinny trafić do XCTrack/Airspaces [...]
Prośba o instalację wersji 0.09. Zapewne ten problem aktualizacja rozwiąże.

Pwarzybok pisze: pt lut 02, 2018 8:07 pm - wyświetla błędy w pliku
Tu prośba o więcej informacji. Chodzi o zawartość plików?
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
Pwarzybok
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 02, 2018 8:04 pm

Re: Aktualizator v.0.06

Post autor: Pwarzybok »

Tak to wygląda, zaraz postaram się podesłać screen
Pwarzybok
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 02, 2018 8:04 pm

Re: Aktualizator v.0.06

Post autor: Pwarzybok »

Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Aktualizator v.0.06

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Pwarzybok pisze: sob lut 03, 2018 7:31 pm Link do screena:
https://photos.app.goo.gl/RveLOhonEc8qX3f83
Hm, wydaje się, że zaczyna się problem związany z niewielkimi różnicami w formatach plików pomiędzy poszczególnymi programami. To właściwie nie kwestia samego aktualizatora ale generatora plików na serwerze. Spróbuję się temu przyjrzeć.

Czy ten log z odczytu plików występuje w postaci pliku? I drugie pytanie w kwestii pliku CUP. Czy ten błąd powstał przy otwarciu pliku CUP jako bazy Waypointów?

Katalog docelowy w XCTrack jest w wersji 0.09 OK?

P.S. Wydzieliłem wątek dla lepszej czytelności.
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
Pwarzybok
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 02, 2018 8:04 pm

Re: Aktualizator v.0.09

Post autor: Pwarzybok »

Tak, mam log. Poproszę o maila to podeśle. Co do pliku cup to w zakładce pliki w XCTrack zię on pojawił po zaciągnięciu przez aktualizatora. Nie dodawałem tego jako waypointow osobno jeszcze
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Aktualizator v.0.09

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Pwarzybok pisze: sob lut 03, 2018 8:56 pm Tak, mam log.
OK, już zidentyfikowałem problem - chwilowo log nie jest potrzebny. XCTrack nie akceptuje MSL/AGL przy wysokościach typu GND i UNLIM/UNL. Takie przypadki występowały w plikach na serwerze dla ADIZ i FIS. Zmieniłem skrypty na serwerze i nowe pliki dla XCTrack już to inaczej formatują. Bez zmiany programu proszę pobrać pliki jeszcze raz - błędów być nie powinno.

Druga sprawa to waypointy. W jakim katalogu powinny się znaleźć dla XCTrack? XCTrack w ogóle ładuje waypointy? Może powinienem wyłączyć ich zapis dla tego programu?
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
JakubM
Posty: 5
Rejestracja: pt maja 11, 2018 7:21 pm

Re: Aktualizator v.0.09

Post autor: JakubM »

Ryszard Lewandowski pisze: sob lut 03, 2018 9:44 pm Druga sprawa to waypointy. W jakim katalogu powinny się znaleźć dla XCTrack? XCTrack w ogóle ładuje waypointy? Może powinienem wyłączyć ich zapis dla tego programu?
Waipointy powinny lądować w katalogu /XCTrack/Waypoints. XCTrack bez problemu czyta pliki *.cup, (aktuanie trzeba ręcznie przenieść plik Nasze_Trawniki... z katalogu Airspaces to Waipoints).

Przy okazji mam pytanie: czym się różnią strefy ściągane bezpośrednio przez XCTracka (wskazują na file source: http://lotnik.org/pliki.php dziś pobrany plik jest datowany na okres 8-13 maja 2018) or stref ściaganych przez Aktualizator?

Pozdrawiam,

Kuba
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Aktualizator v.0.09

Post autor: Ryszard Lewandowski »

JakubM pisze: pt maja 11, 2018 7:27 pm Waipointy powinny lądować w katalogu /XCTrack/Waypoints.
Zmienię katalog w następnej aktualizacji. Na razie pracuje nad przepięciem aktualizatora na nową (własną) bazę i zmiany w samym aktualizatorze wprowadzę w drugiej kolejności (kwestia dwóch tygodni).
JakubM pisze: pt maja 11, 2018 7:27 pm Przy okazji mam pytanie: czym się różnią strefy ściągane bezpośrednio przez XCTracka
Trudno mi powiedzieć, bo nie znam mechanizmu ładowania stref przez XCTracka. Najpewniej są to te same pliki z tym, że aktualizator na pewno zmienia odpowiednio nazwy plików. Dostęp przez ..pliki/plik.php do aktualizacji jest odrobinę niebezpieczny. Wprawdzie tego nie planuję ale - to już się zdarzało - indeks plików, ścieżka i nazwa się na stronie zmieniały i wtedy ładowanie na podstawie tego źródła po prostu przestanie działać. Aktualizator czyta plik bezpośrednio z serwera z jego fizycznej lokalizacji.

Informacyjnie - przypominam, że aktualnie zarówno na stronie jak i w Aktualizatorze strefy nie są aktualizowane.
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Aktualizator v.0.09

Post autor: Ryszard Lewandowski »

JakubM pisze: pt maja 11, 2018 7:27 pm
Nowa wersja już dostępna: http://www.forum.lotnik.org/viewtopic.php?f=54&t=189 .
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
JakubM
Posty: 5
Rejestracja: pt maja 11, 2018 7:21 pm

Re: Aktualizator v.0.09

Post autor: JakubM »

Ryszard Lewandowski pisze: sob maja 12, 2018 7:58 am Trudno mi powiedzieć, bo nie znam mechanizmu ładowania stref przez XCTracka. Najpewniej są to te same pliki z tym, że aktualizator na pewno zmienia odpowiednio nazwy plików. Dostęp przez ..pliki/plik.php do aktualizacji jest odrobinę niebezpieczny. Wprawdzie tego nie planuję ale - to już się zdarzało - indeks plików, ścieżka i nazwa się na stronie zmieniały i wtedy ładowanie na podstawie tego źródła po prostu przestanie działać. Aktualizator czyta plik bezpośrednio z serwera z jego fizycznej lokalizacji.
Dla Twojej informacji: poprosiłem autorów XCTracka żeby podali w jaki sposób korzystają z Twoich zasobów + zasugerowałem by skontaktowali się bezpośrednio z Tobą w celu potwierdzenia/ustalenia czy/jak powinni z nich korzystać. Mam nadzieję, że nie narobiłem Ci tym kłopotów.

Pozdrawiam,

Kuba
ODPOWIEDZ