Co to za rodzaj skrzydła : ghostbuster?

Adamb
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 13, 2020 9:11 am

Co to za rodzaj skrzydła : ghostbuster?

Post autor: Adamb »

No też tak pomyślałem że poczekam z tym. Nie ma co "brać tego na siłę". Najpierw szkolenie i coś się pomyśli. Dziękuję za porady.
A.
Ps.
Mozecie mi podpowiedzieć co to za rodzaj skrzydła : ghostbuster? Takie jakieś "inne" niż tradycyjne (masztowe, toples).
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Długość lądowiska- pytanie

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Adamb pisze: wt lut 18, 2020 10:15 pm Mozecie mi podpowiedzieć co to za rodzaj skrzydła : ghostbuster? Takie jakieś "inne" niż tradycyjne (masztowe, toples).
Adam - prośba - jeżeli zaczynasz zupełnie inny wątek - zakładaj kolejny temat. Tak będzie czytelniej i ułatwi to wyszukiwanie informacji.
Kiedyś widziałem to skrzydło ale to było skrzydło lotniowe. Jest nieco inne bo to tzw. skrzydło hybrydowe. Masz tam np. klapy.
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
Adamb
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 13, 2020 9:11 am

Re: Co to za rodzaj skrzydła : ghostbuster?

Post autor: Adamb »

Zaciekawiło mnie to bo jest gdzieś ogłoszenie moto z takim skrzydłem.
Chyba to dość nowy wynalazek.
Janusz Ha
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 10, 2020 5:31 pm

Re: Co to za rodzaj skrzydła : ghostbuster?

Post autor: Janusz Ha »

To nie świeży wynalazek tylko normalne skrzydło typu sztywnopłat , może znasz skrzydła AIR Atos ? To jest ten sam typ skrzydła tylko innej firmy . Z grubsza mogę powiedzieć że ogólnie na takim skrzydle lata się łatwiej i dużo lżej . Jak chcesz więcej informacji to zadzwoń . Tel na olx.
Piotr Nowak
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 10, 2020 5:31 pm

Re: Co to za rodzaj skrzydła : ghostbuster?

Post autor: Piotr Nowak »

Witam Was, jest to mój pierwszy wpis. Ale śledzę to forum i poprzednie już kawał czasu. Przeczytałem, że kolega pyta się o skrzydło Ghostbuster więc pozwolę sobie odpowiedzieć.
Na Ghostbuster lata mój kolega(innych w Polsce nie widziałem). Jest to skrzydło lotniowe klasy FAI-5 tz. sztywnopłat. Na początku latał na nim w typowej lotniowej konfiguracji, potem z braku czasu i coraz to trudniejszych warunków pod względem startowisk w Polsce latał z napędem typu mosquito by teraz latać na baaardzo lekkim wózkiem dalej wykorzystując Ghostbuster-a. Cała rodzina sztywnopłatów oprócz kształtu różni się przede wszystkim tym, że lotnia posiada przerywacze oraz klapy. Sterowanie taką lotnią jest o wiele łatwiejsze od typowej lotni. No i oczywiście doskonałość. Wiem co mówię bo sam latam sztywnopłatem tyle tylko, że mój to Atos. Pełne dane techniczne są dostępne na stronie: https://www.delta-club-82.com/bible/135 ... buster.htm
https://www.delta-club-82.com/bible/706 ... atos-v.htm
Pozdrawiam, Piotr
ODPOWIEDZ