Automatyczne aktualizowanie stref w LK8000.

Propozycje, posty, zapytania, uwagi itd. na temat działania programu do automatycznej aktualizacji stref lotniczych i map w programach LK8000, XCSoar, XCTrack, PPGpS.
JoJo
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 28, 2018 5:00 pm

Re: Automatyczne aktualizowanie stref w LK8000.

Post autor: JoJo »

Pomogło, wszystko jest ok. Dzięki.
Lukasz Kulis
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 08, 2018 4:50 pm

Re: Automatyczne aktualizowanie stref w LK8000. XC Track.

Post autor: Lukasz Kulis »

Witaj Ryszard.
Korzystam z XCTrack'a i mam pytanko. Po aktualizacji stref nie wyświetla wszystkiego. Może serwer danych nie ma wszystkiego..? Na dzisiaj np. nie ma TSA16B koło Wladyslawowa. A jest aktywna.
W interaktywnej mapie AUP jest ok. Super jak by aktualizator mógł mieć te same dane co mapa AUP.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Automatyczne aktualizowanie stref w LK8000.

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Łukasz, aktualizator przechodzi znaczące zmiany. Jak widać - dotychczasowa mapa, z której korzystałem przestała funkcjonować. Uruchomiłem już własne rozwiązanie ale aktualizator jeszcze nie został zmieniony. Niestety ale mapę, strefy, aktualizator itd. robię "w czasie wolnym" i samo uruchomienie map było priorytetem.
Planuję, że aktualizator "wróci do życia" nie później niż za tydzień. Prośba o obserwację forum jak i samego aktualizatora. Zwróć uwagę na datę plików jakie wyświetla aktualizator. Jeżeli "ruszą" będzie to oznaczało, że strefy są już aktualizowane.
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
Lukasz Kulis
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 08, 2018 4:50 pm

Re: Automatyczne aktualizowanie stref w LK8000.

Post autor: Lukasz Kulis »

Dzięki za info. Super sprawa, że się tym zajmujesz w wół my czasie.
Marcin
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:02 pm

Re: Automatyczne aktualizowanie stref w LK8000.

Post autor: Marcin »

Witam!

Przy aktualizacji Twoich stref, wszystkie są oznaczane w LK8000 jako "Class E" , co oczywiście uniemożliwia ich podział w LK oraz wybrania różnego wypełnienia. Strefy FIS bazgraja całą mapę. Wcześniej tak nie było. To chyba nie jest celowe ?
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Automatyczne aktualizowanie stref w LK8000.

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Efekt chwilowy. PAŻP zmienił format, miejsce... właściwie wszystko w związku z wprowadzeniem IWB. Etapami dostosowuję zmiany. Lada dzień słownik będzie ponownie mapował strefy poprawnie.

Zwracam też uwagę, że obecnie strefy będą poprzedzone oznaczeniem kraju. Czyli nie D1, a EPD1. Stąd to "E" jako typ strefy.
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Automatyczne aktualizowanie stref w LK8000.

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Marcin pisze: ndz sty 20, 2019 8:50 am Witam!

Przy aktualizacji Twoich stref, wszystkie są oznaczane w LK8000 jako "Class E" , co oczywiście uniemożliwia ich podział w LK oraz wybrania różnego wypełnienia. Strefy FIS bazgraja całą mapę. Wcześniej tak nie było. To chyba nie jest celowe ?
No i już podmieniłem kod. Najpóźniej jutro wszystkie pliki będą ponownie z typowym mapowaniem. Jednak zmieniłem zdanie w kwestii nazwy stref. Ucinam oznaczenie kraju (EP, EY, ED). Wyszedłem z założenia, że pilot wie w jakim kraju aktualnie leci :lol: i wskazanie kraju w nazwie strefy nie jest konieczne.
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
Marcin
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:02 pm

Re: Automatyczne aktualizowanie stref w LK8000.

Post autor: Marcin »

Dzięki! :)
ODPOWIEDZ