Jak działa Forum?

Podstawowe informacje o tym jak działa to forum i jak należy z niego korzystać.
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 555
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Jak działa Forum?

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Poniżej w punktach znajdziesz kilka istotnych informacji o działaniu tego Forum. Bardzo proszę - zapoznaj się z nimi dokładnie.
  • Nazwa użytkownika musi składać się z co najmniej 3 znaków i nie może przekraczać 30 znaków. Nazwa może zawierać spacje więc bez problemu jako nazwę można stosować swoje imię i nazwisko - do czego zachęcam (patrz moja nazwa konta).
  • Nowy użytkownik forum może od razu publikować posty (bez konieczności akceptacji rejestracji) ale pierwsze dwa posty zamieszczone przez nowego użytkownika będą podlegać moderacji (akceptacji moderatora lub administratora). Kolejne posty (trzeci i dalsze) nie będą już wymagać akceptacji i będą pojawiać się na forum od razu.
  • Wszystkie fora są w całości publiczne. To znaczy, że nawet niezarejestrowany użytkownik może swobodnie przeglądać jego zawartość. Publikować mogą jednak tylko zarejestrowani użytkownicy.
  • Zarejestrowany użytkownik może dowolnie zmieniać napisany przez siebie post (w tym go usunąć) przez trzy godziny od momentu jego zamieszczenia. Po tym czasie usunąć lub zmienić post będzie mógł jedynie Moderator lub Administrator.
  • Forum korzysta z ciasteczek - przede wszystkim w celu zapamiętania Twoich ustawień i umożliwienia automatycznego logowania. W każdej chwili możesz swoje ciasteczka wyczyścić za pomocą polecenia dostępnego w dolnej belce tego forum.
  • Fotografie do postów można zamieszczać na dwa sposoby. Jako załączniki lub linki do zdjęć znajdujących się na innych serwerach w sieci. Nie zdziw się jeżeli po zamieszczeniu zdjęć w postaci załączników po pewnym czasie będą one widoczne jako linki. Dla optymalizowania przestrzeni dyskowej i kosztów utrzymania forum będą one przenoszone na jedną z publicznych chmur. Nie zmienia to niczego w ich dostępności czy wyświetlaniu. Zmienia się jedynie ich fizyczne położenie.
  • Na forum nie jest tolerowana: nachalna reklama, posty zawierające linki, których jedyną funkcją jest pozycjonowanie innych stron, wulgaryzmy, treści nawołujące do nienawiści, propagujące faszyzm, agresję i przemoc. Takie posty będą natychmiast usuwane bez żadnych dodatkowych ostrzeżeń. Osoby, który będą zamieszczały takie posty mogą być przez Administratora lub Moderatorów zawieszane (z informacją). Przy notorycznym naruszaniu wyżej opisanych zasad - konto "naruszającego" będzie trwale usuwane. Na ile to będzie możliwe Administrator będzie starał się uniemożliwić ponowne założenie konta takim użytkownikom.
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
Zablokowany