Ostatnia aktualizacja 21-03-2023?

Informacje, zgłoszenia sugestii, błędów itd. dotyczących interaktywnej mapy stref lotniczych dostępnej pod adresem: http://lotnik.org/strefy/
AndrzejSi
Posty: 9
Rejestracja: pn cze 06, 2022 10:08 am

Ostatnia aktualizacja 21-03-2023?

Post autor: AndrzejSi »

Dzień dobry
korzystając z Aktualizatora Stref i Map widzę, że najświeższa data stref to 21-03-2023. Czy to pomyłka w samej dacie, czy rzeczywiście nowe aktualizacje się nie pobierają?

Dodatkowo pytanie/prośba: czy będzie można zobaczyć strefę EPTR 505, wprowadzoną w tym roku?

Dzięki serdeczne za Pana pracę, bardzo pomocna!
Pozdrawiam
Andrzej Siembida
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Ostatnia aktualizacja 21-03-2023?

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Kwestii jest tu kilka więc odpowiedź będzie nieco przydługa...
  • Dwa tygodnie temu nastąpiła zmiana serwerów (szybsze, bliższe ...). W związku z tym aktualizacja plików następuje ręcznie - co kilka dni - a nie automatycznie 2 razy dziennie. Data aktualizacji - nie jest... aktualizowana :) .Do końca tygodnia - wszystko powinno wrócić do normy.
  • Niestety ale aktualizator powoli odchodzi do lamusa. Zmiany w Android 10+ uniemożliwiają działanie aktualizatora w obecnej wersji (Google nie pozwala na "wstrzykiwanie" plików do katalogów innych aplikacji). Dla LK8000 (gdzie jestem członkiem zespołu dev) przygotowałem zmianę, w której moje pliki można pobierać z samego programu. Więcej szczegółów: viewtopic.php?t=452. O jaki program chodzi? Coś innego niż LK?
  • EPTRA 505 - jest w bazie. Widać ją na http://lotnik.org/strefy - widzę też w plikach danych. O jaki program chodzi, ewentualnie o jaki plik (ogólny, na dzień, na jutro?).
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
AndrzejSi
Posty: 9
Rejestracja: pn cze 06, 2022 10:08 am

Re: Ostatnia aktualizacja 21-03-2023?

Post autor: AndrzejSi »

Pięknie dziękuję za odpowiedź.
Korzystam z xcsoar. Nawet jeśli by aktualizator nie działał, to z pewnością wiele osób będzie korzystać z opcji samodzielnego ściągania stref ze strony.

Za TRA 505 dzięki, przeoczyłem, mea culpa.

Pozdrawiam serdecznie
Andrzej Siembida
ODPOWIEDZ