Szukam planów jednoosobowej motolotni.

stanley
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 03, 2020 9:08 am

Szukam planów jednoosobowej motolotni.

Post autor: stanley »

Na wstępie witam wszystkich użytkowników forum, gdyż piszę tutaj pierwszy raz. Swoją przygodę z aparatami latającymi zaczynałem od modeli lotniczych jeszcze w czasach szkolnych, następnie krótki epizod z szybowcami, później paralotnie , a teraz lonie z napędem.
Przeglądając to forum natknąłem się na bardzo interesujące latało, a mianowicie Dragonfly. Muszę przyznać że taka forma latania najbardziej mi odpowiada. W sumie latanie z mosquito jest bardzo podobne, ale po godzinnym locie w pozycji leżącej bolą mnie żebra i cierpną nogi, być może przez zbyt krótki kokon. Dragonfly byłby dla mnie sprzętem idealnym, niestety cena ścina z nóg. Jako modelarz i konstruktor amator przy odrobinie wiedzy technicznej którą posiadam myślę, że mógłbym samodzielnie wykonać leki wózek do lotni. Nie chcę wyważać otwartych drzwi konstruować wszystko od początku, wolałabym skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Dlatego pytam czy może ktoś z was wie gdzie takie plany zdobyć.
Pozdrawiam Stanley.
Janusz
Posty: 69
Rejestracja: ndz sie 06, 2017 8:55 pm

Re: Szukam planów jednoosobowej motolotni.

Post autor: Janusz »

Cześć
Prześlij mi swojego maila. Plany mam do tandemu , ale bez trudu powinieneś przerobić je na jedynkę.

Janusz
stanley
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 03, 2020 9:08 am

Re: Szukam planów jednoosobowej motolotni.

Post autor: stanley »

Podaję moj email herflik44@gmail.com
Piotr Nowak
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 10, 2020 5:31 pm

Re: Szukam planów jednoosobowej motolotni.

Post autor: Piotr Nowak »

Widzę, że przechodzisz tą samą drogę co ja. Bez żadnych "dobrych rad" ale jeśli chcesz motolotnie to tylko dwumiejscową. Potem będziesz żałował, że nie możesz zabrać np. towarzyszki. Jeśli jednak dalej chcesz latać po lotniowemu, a silnikiem tylko się wspomagać to musi to być coś naprawdę lekkiego i pomysłowego choćby dlatego żeby zapewnić sobie łatwy transport. Wiele lekkich trajek idzie podejrzeć na YT, albo tu:https://www.appulma.org/.
Jakiś czas temu napisałem parę swoich słów na temat "trajkowania": https://dlapilota.pl/wiadomosci/dlapilota/ptrike
To wszystko mając odpowiednie podejście da się wykonać choć wymaga to kupę czasu. Druga alternatywa to zbieranie kasy na kupno dobrego gotowca. Pamiętaj tylko, że to co na zdjęciach i filmikach fajne w rzeczywistości wcale takie nie musi być.
Pozdrawiam i wysokich lotów
Piotr
ODPOWIEDZ