Na Modlin!

Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Na Modlin!

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Jak to do Modlina leciałem... :)

http://lotnik.org/post.php?id=11
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
Konrad Ziębakowski
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 02, 2017 12:54 pm
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Na Modlin!

Post autor: Konrad Ziębakowski »

Bardzo fajna relacja, gratuluje "zdobycia" Modlina!
Co do transpondera, a raczej jego braku, to faktycznie są problemy. Jak leciałem na Małopolski Piknik Lotniczy w 2016r, to Balice tez mnie do Czyżyn nie puścili. Finalnie się udało, ale miałem podobne przejścia co Ty.
Nie mam natomiast problemów z lataniem/lądowaniem w moim sąsiednim CTR Radom. Fakt, że jest aktywny jest tylko kilka godzin dziennie, jednakże procedury wszędzie są takie same.
Pamiętam jeszcze, jak niedawno leciałem z banerem nad centrum i był aktywny CTR, bo jakiś ATR miał lądować. Na planie lotu opisał wszystko książkowo - strefa STAY, STAYINFO w Remarkach. Też po wlocie usłyszałem "Jakie są Twoje zamiary?" I podobnie jak Ty - konsternacja, tyle że ja prawie na wszystko odpowiadałem - "z godnie z planem lotu, będę wykonywał...".
Swoją drogą nie wiem, jak Ty, ale ja uwielbiam dzwonić do BOZ. Z każdym razem jest jakiś "lokalny" żarcik. Np. podaje znaki, kategorie statku powietrznego, etc, a słyszę "ojjj IFR zaznaczyłam, ha, ha, ha", albo "ahhh, a myślałam, że chociaż dingi Pan będzie miał :)"...
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Na Modlin!

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Konrad Ziębakowski pisze: pn wrz 04, 2017 12:51 pmSwoją drogą nie wiem, jak Ty, ale ja uwielbiam dzwonić do BOZ. Z każdym razem jest jakiś "lokalny" żarcik.
A ja już myślałem, że tylko ze mną żartują ;) Mam wrażenie, że jak zobaczą, że to coś mniejszego od B737 to hamulce "puszczają". Generalnie składanie FPL przez telefon to jakaś szopka. Dwa tygodnie temu składałem znowu do Modlina i tym razem telefonicznie. Miła pani z BOZ powtarzała każdą informację wolno i z namaszczeniem jakby ja kaligrafowała, a nie wpisywała do systemu komputerowego. A jak już skończyła to dodała: "Oj, myślałam, że już nie dam rady." A w kwestii "dingi" - to podmianka w stylu "Stringi pan ma? Hi, hi." - to już standard. Konrad - trzeba chyba jakąś wycieczkę, do któregoś BOZ zorganizować :) - tylko nie wiem, do którego najlepiej, bo są rozsiane po całej Polsce.
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
Konrad Ziębakowski
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 02, 2017 12:54 pm
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Na Modlin!

Post autor: Konrad Ziębakowski »

Ryszard Lewandowski pisze: pn wrz 04, 2017 1:05 pmMam wrażenie, że jak zobaczą, że to coś mniejszego od B737 to hamulce "puszczają".
Właśnie z tego powodu zawsze składam telefonicznie :)
Ryszard Lewandowski pisze: pn wrz 04, 2017 1:05 pmKonrad - trzeba chyba jakąś wycieczkę, do któregoś BOZ zorganizować :) - tylko nie wiem, do którego najlepiej, bo są rozsiane po całej Polsce.
Proponuję Poznań lub Gdańsk i nie pytaj się dlaczego ;)
Awatar użytkownika
Andrzej Gajewski
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 17, 2017 11:39 am
Lokalizacja: EPLL

Re: Na Modlin!

Post autor: Andrzej Gajewski »

Cześć,

Latam na co dzień w CTR Łódź-Lublinek i FP muszę składać za każdym razem gdy chcę wystartować - najpóźniej na godzinę przed startem.
Od początku robię to telefonicznie i zawsze jest miło choć początki były dla mnie stresujące aby nie palnąć jakiejś głupoty lub z obawy, że ktoś zapyta mnie o coś niestandardowego.
Czasami zdarza się, że osoba przyjmująca plan zadzwoni i upewni się czy prędkośc rzeczywiście wynosi 80 km/h czy raczej 180? :)
Latanie na Lublinku jest rzeczywiście uciążliwe ze względu na wszystkie formalności - przechodzenie przez bramkę SOL-u, składanie planu lotu, oczekiwanie na zwolnienie pasa (np. jak na zdjęciu) w punkcie oczekiwania lub latania kilka minut w holdingu ale w zamian mam zawsze odśnieżony pas betonowy, trawa jest zawsze wykoszona i co najważniejsze sprzęt jest hangarowany na strzeżonym lotnisku.
TWR Łódź obsługuje kilkadziesiąt operacji dziennie latającej "drobnicy" (w porównaniu do rejsowych oczywiście) dlatego każdy kto złożył plan i ma radio jest mile widziany.
Gdyby ktoś z kolegów motolotniarzy chciał przylecieć i "zaliczyć" pierwszy albo kolejny CTR zapraszam - udzielę wszelkich wskazówek i osobiście przywitam przed hangarem.
Transponder nie jest wmagany!

Obrazek
Andrzej Gajewski
Aeroklub Łódzki
SP-MAGG
Konrad Ziębakowski
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 02, 2017 12:54 pm
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Na Modlin!

Post autor: Konrad Ziębakowski »

GAJOWY pisze: pn wrz 04, 2017 9:36 pm Transponder nie jest wmagany!
No i namówił ;)
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Na Modlin!

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Konrad Ziębakowski pisze: wt wrz 05, 2017 6:56 am No i namówił ;)
Konrad, tylko trzeba się wstrzelić, żeby takie ładne tło do zdjęcia uchwycić... :)
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
Konrad Ziębakowski
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 02, 2017 12:54 pm
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Na Modlin!

Post autor: Konrad Ziębakowski »

Ryszard Lewandowski pisze: wt wrz 05, 2017 7:22 am Konrad, tylko trzeba się wstrzelić, żeby takie ładne tło do zdjęcia uchwycić... :)
Będziemy czekać, aż przyleci :) Na pewno będzie to trwało krócej niż w Radomiu ;)
Awatar użytkownika
Andrzej Gajewski
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 17, 2017 11:39 am
Lokalizacja: EPLL

Re: Na Modlin!

Post autor: Andrzej Gajewski »

Mój punkt oczekiwania jest na drodze BRAVO a czasami zdarza się, że na przeciwko (na drodze ALFA) stoi rejsówka i razem czekamy start.
Wygląda to trochę jak mrówka przed słoniem ale pocieszam się, że ja lecę tam gdzie sam chcę a nie tam gdzie mi każą!
W sobotę jest 2x większy ruch po lądują i startują 2 RYANAIR'y z odstępem 30 minutowym :D
Andrzej Gajewski
Aeroklub Łódzki
SP-MAGG
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Na Modlin!

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Nie będę oryginalny i powtórzę za Konradem - namówiłeś mnie :) Niech tylko ktoś ten kran z wodą zakręci...
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
ODPOWIEDZ