Szanowni, trochę przez przypadek wykryłem drobny problem w LK8000. Jeżeli stosujecie niestandardowy plik DEM - czyli plik pokazujący wysokość i rzeźbę terenu to powierzchnie leżące poniżej poziomu morza czyli depresje są prezentowane jako... woda Problem występuje wyłącznie w plikach DEM generowanych indywidualnie za pomocą aplikacji LK MAPS. Plik POL.DEM dostępny na oficjalnej stronie projektu LK8000 działa bez tego problemu (wysokość poniżej sea level została w nim przesunięta do poziomu zero).
Mapa precyzyjna, którą przygotowałem dla Polski działa poprawnie z plikiem POL.DEM więc problem wydaje się mocno niszowy. Mimo tego dostałem kilka informacji od szybowników latających w okolicach Zalewu Wiślanego, że Bałtyk im Elbląg zalał
Developerzy pracują nad poprawką ale z uwagi na niską wagę i możliwość łatwego "obejścia" pewnie zostanie naprawiony za kilka miesięcy.
Tak to wygląda w praktyce. Obszar oznaczony żółtą linią to nie woda ale depresja.
LK8000 - problem z niestandardowymi plikami DEM.
- Ryszard Lewandowski
- Site Admin
- Posty: 538
- Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
- Lokalizacja: Warszawa, EPNC
- Kontakt:
LK8000 - problem z niestandardowymi plikami DEM.
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).
SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).
SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17