Wyświetlacze w tabletach

Forum o kwestiach technicznych związanych z lataniem.
Janusz
Posty: 69
Rejestracja: ndz sie 06, 2017 8:55 pm

Wyświetlacze w tabletach

Post autor: Janusz »

Uwaga na wyświetlacze w tabletach. Coraz popularniejszy staje się program LK 8000 , w związku z tym potrzebny jest tablet i tu może być problem z ustawieniem na konsoli . W moim tablecie (kruger&Matz Eagle 9500) wyświetlacz jest doskonały , GPS działa super , jednak pojawia się pewien problem gdy chcemy na niego patrzeć w okularach przeciwsłonecznych ze szkłami polaryzacyjnymi. Obraz widać tylko gdy jest ustawiony pionowo , po przestawieniu do poziomu ekran jest czarny (wygląda jak wyłączony).

Janusz
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Wyświetlacze w tabletach

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Ciekawe spostrzeżenie. Latam w okularach z polaryzacją i używam Samsunga Tab S2. Akurat wolę ustawienie pionowe więc nie zauważyłem problemu. Sądzę, że przy wyświetlaczach AMOLED (taki ma Samsung) chyba problem nie powinien występować. O ile wiem nie ma tam polaryzacji na wyświetlaczu - nie mniej - celna wskazówka.

Obrazek
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
frnandu
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 09, 2018 10:22 pm

Re: Wyświetlacze w tabletach

Post autor: frnandu »

Ryszard, moglbys podlinkowac jaki to uchwyt masz do tego samsung tab s2, bo mam taki sam i sie zastanawiam jak go bezpiecznie umocowac jakos do swojej motolotnie.
Dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Wyświetlacze w tabletach

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Uchwyt jest firmy Brodit i co ciekawe jest podpięty do ramienia i kulki Ram Mount. Mają po prostu adapter, który na to pozwala i dostałem go gratis (uchywt i tak jest piekelnie drogi).

Nie wiem czy na pewno to dokładnie ten model (jest kilka rozmiarów) ale to najpewniej ten: https://www.brodit24.pl/product-pol-544 ... okosc.html

Uchwyt jest uniwersalny - jeżeli zmienię tablet to spokojnie mogę zmienić ustawienia wszystkich "szczęk". Po zablokowaniu (śruby na tylnej ściance) jest bardzo stabilny. Latam z nim drugi sezon i sprawuje się doskonale.

Generalnie w Wawie możesz podjechać na Aleję Stanów Zjednoczonych do firmy Vidicom - oni sprzedają zarówno Ram Mount jak i Brodita i na miejscu mają wszystko. Przymierzysz, dopasujesz, kupisz.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania - chętnie odpowiem.
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
ODPOWIEDZ