Ed Force One

Tu możemy zamieszczać zdjęcia, filmy, rysunki, piosenki czy inne media związane z lotnictwem.
Awatar użytkownika
Marek Siekirka
Posty: 47
Rejestracja: ndz lip 23, 2017 1:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Ed Force One

Post autor: Marek Siekirka »

https://www.youtube.com/watch?v=nwpvoUYaR9U

Kto nie wie (nie ma obowiązku wiedzieć), wyjaśniam, że zespół heavy metalowy Iron Maiden lata na koncerty własnym Boingiem 747-400.
Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo skoro ich stać, to niech sobie latają, ale najciekawsze jest to, kto jest kapitanem tego samolotu.
Jest nim wokalista Iron Maiden - Bruce Dickinson.
Bardzo barwna postać. Około 40 roku życia "zafundował" sobie uprawnienia i se lata.
Mało tego. Poza działalnością artystyczną, jest regularnym pilotem (chyba) British Airwais. I zdarzało mu się lądować Benkiem 757 i w Polsce.
Gość - instytucja. Poza tym wszystkim jest świetnym szermierzem, konsultantem biznesowym prowadzącym wykłady (a na jednym z nich była nasza wierchuszka państwowa z Adrianem włącznie). To jeszcze nie wszystko, co facet robi, ale nie chodzi o to, bym mu napisał biografię.
Życie pełne wrażeń i chyba totalnie zapełnione. Nie zazdroszczę, bo nie ładnie jest zazdrościć, ale podziwiam. A Iron Maidem bardzo lubię.
Jeszcze jedno wyjaśnienie dla tych, co nie wiedzą.
Nazwa samolotu "Ed Force One" - to "Ed", to od Eddiego - maskotki zespołu (widocznej na ogonie samolotu).

A przy okazji pytanie -czy ktoś wie ile jest w Polsce lotnisk, na których może wylądować 747? Najbliższe koncerty latem, w Krakowie.
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Ed Force One

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Dobre! Człowiek orkiestra. Nie miałem pojęcia, że to taki wszechstronny muzyk... Pewnie wszyscy wiemy, że John Travolta poza tym, że umie tańczyć w rozkloszowanych spodniach ;) to też jest pilotem Boeinga. Niedawno widziałem fajny dokument o historii powstania słynnego Jumbo. W końcówce występował Travolta, który komentował jak się tym samolotem lata...
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
Konrad Ziębakowski
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 02, 2017 12:54 pm
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Ed Force One

Post autor: Konrad Ziębakowski »

Zapomniałeś dodać, że Bruce Dickinson, a raczej jego linie lotnicze, w które inwestuje, są zainteresowane kupnem Flaris LAR 1 (polski businessjet).
Awatar użytkownika
Marek Siekirka
Posty: 47
Rejestracja: ndz lip 23, 2017 1:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Re: Ed Force One

Post autor: Marek Siekirka »

Że ma linie lotnicze, tego nie wiedziałem i chyba ich nie ma, natomiast wiem, że ma firmę serwisującą samoloty pasażerskie.
Wspomniałem, że nie o wszystkim, czym zajmuje się Dickinson napisałem, a istotnie, jest jeszcze to i owo. Np. cotygodniowe prowadzenie audycji w radiu BBC.
Człowiek - orkiestra. Wielki szacun.
A co z moim pytaniem? Ktoś się orientuje, czy w Polskie lotniska mogą przyjmować 747?
Awatar użytkownika
Robert Olszak
Posty: 69
Rejestracja: pt lip 28, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Golędzinów/Wołów

Re: Ed Force One

Post autor: Robert Olszak »

Na pewno Okęcie może przyjąć B747. Nie raz lądował tam Air Force One.
Stawiam też na Balice.
Robert

SP-MABK
Aeros Profi TL, Echo Plus, Rotax 912
ODPOWIEDZ