Ciekawe kiedy zrobią 3 rotorowy

Janusz
Posty: 69
Rejestracja: ndz sie 06, 2017 8:55 pm

Ciekawe kiedy zrobią 3 rotorowy

Post autor: Janusz »

Ciekawe co daje taka komplikacja wirnika?


https://youtu.be/Itsm83QTU1w

Janusz
Marek Adamski
Posty: 40
Rejestracja: czw lip 20, 2017 12:56 pm

Re: Ciekawe kiedy zrobią 3 rotorowy

Post autor: Marek Adamski »

No cóż Janusz ...
Na pewno solidny opór powietrza, bo to już cztery łopaty, a nie dwie. Nie sądzę by były jakieś ech, ach przy starcie, bo jak widać samego startu tego urządzenia latającego nie zarejestrowano. Można tylko się domyślać , że nie było się czym pochwalić. Do negatywnych rzeczy jakie rzucają się w uszy to dość głośna praca wiatrakowca. Samo lądowanie bez szału. Niby cztery łopaty to większa powierzchnia nośna, ale czy na pewno? Można dostrzec generowany bardzo duży opór po zdjęciu gazu przy lądowaniu. To tyle cóż mogę zauważyć.
Pozytyw?
Zapewne innowacja techniczna i udowodnienie , że można latać wiatrakowcem z dwoma przeciwbieżnymi rotorami.

Pozdrawiam
MArek
Marek Adamski
Posty: 40
Rejestracja: czw lip 20, 2017 12:56 pm

Re: Ciekawe kiedy zrobią 3 rotorowy

Post autor: Marek Adamski »

Poza tym życie pokazało już , że jak jedna łopata odpadnie to trzy pozostałe nie pomogą.
ikarlot1
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 25, 2020 8:07 pm

Re: Ciekawe kiedy zrobią 3 rotorowy

Post autor: ikarlot1 »

Ciekawe ale hangar i wrota wielkie,
Dariusz Grzybek
Marek Adamski
Posty: 40
Rejestracja: czw lip 20, 2017 12:56 pm

Re: Ciekawe kiedy zrobią 3 rotorowy

Post autor: Marek Adamski »

Wirnik z lopatami współboeżnymi, a nie przeciwbieżnymi. Mała poprawka
Awatar użytkownika
Marek Siekirka
Posty: 47
Rejestracja: ndz lip 23, 2017 1:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Re: Ciekawe kiedy zrobią 3 rotorowy

Post autor: Marek Siekirka »

Wady : cena, masa, opory, wyważanie, torowanie, komplikacja konstrukcji itd, itp.
Wydaje mi się, że zyskiem będą : mniejsze drgania przenoszone na maszt i resztę wiatrakowca, mniejsza siła dążąca do rozerwania łopat, możliwa też będzie większa maksymalna prędkość postępowa wiatrakowca w takim układzie.
Pomysł wcale nie jest nowy, bo już kilka lat temu widziałem taką konstrukcję 2 wirnikową, ale dobrze, że ktoś próbuje coś zmieniać, rozwijać.
ODPOWIEDZ