Piktogramy czy napisy

Janusz
Posty: 69
Rejestracja: ndz sie 06, 2017 8:55 pm

Piktogramy czy napisy

Post autor: Janusz »

Mam problem z oznaczeniem przełączników na konsoli. Korytka osłaniające mają wewnątrz 26 mm i obawiam się , że napis , aby się zmieścił , będzie się mógł składać jedynie z kilku liter , co np. przy zapłonie nie będzie problemem - Zapł1 i Zapł2 , ale pompy paliwa - P.Pal1 i P.Pal2 to chyba nie bardzo. Może macie jakiś link do piktogramów które jednoznacznie określą co do czego.
Potrzeba oznaczyć: zapłon , pompy paliwa , reflektor przedni , światła pozycyjne , stroboskop , interkom , zakrętomierz.

Janusz
Załączniki
DSCF3830.JPG
DSCF3830.JPG (86.82 KiB) Przejrzano 13861 razy
Awatar użytkownika
Robert Olszak
Posty: 69
Rejestracja: pt lip 28, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Golędzinów/Wołów

Re: Piktogramy czy napisy

Post autor: Robert Olszak »

Janusz, a jakbyś wywalił te korytka, to nie byłoby lepiej?
Robert

SP-MABK
Aeros Profi TL, Echo Plus, Rotax 912
Janusz
Posty: 69
Rejestracja: ndz sie 06, 2017 8:55 pm

Re: Piktogramy czy napisy

Post autor: Janusz »

To mi da jedynie jakiś 1 mm na stronę (bo odstępy między słowami muszą być ) więc nie tędy droga.
Marek Adamski
Posty: 40
Rejestracja: czw lip 20, 2017 12:56 pm

Re: Piktogramy czy napisy

Post autor: Marek Adamski »

Witaj Janusz

Wielki szacunek dla Twojej cierpliwości,dbałości i drobiazgowości. Myślę , że sprzętem w 99 proc będziesz latał ty jest to przecież prototyp Twoich marzeń. Wiesz gdzie co zamontowałeś, więc wiesz gdzie co masz. Po prostu lataj.
Pozdrawiam Marek
Awatar użytkownika
Robert Olszak
Posty: 69
Rejestracja: pt lip 28, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Golędzinów/Wołów

Re: Piktogramy czy napisy

Post autor: Robert Olszak »

Marek, ja też wiem co gdzie zamontowałem w swoim kokpicie, ale opisy zrobiłem, bo to fajnie wygląda
Robert

SP-MABK
Aeros Profi TL, Echo Plus, Rotax 912
Marek Adamski
Posty: 40
Rejestracja: czw lip 20, 2017 12:56 pm

Re: Piktogramy czy napisy

Post autor: Marek Adamski »

Robert wiem że dopieściłeś swoją maszynę w każdym calu i detalu. Cóż można Januszowi doradzić przy tych małych korytkach;

Z1 ; Z2; lub Zap 1 Zap 2;
P 1; P 2;
REF; ŚW;
ŚP może nie bo to jest wymowne tak jak Świętej Pamięci. Poza tym światła pozycyjne są w samochodzie może ŚN, czyli światła nawigacyjne;
STR strobo
INT intercom
Nie rozumiem po cóż w wiatrakowcu zakrętomierz więc nic nie wymyślam. Nie będziesz latał w chmurach , ani w warunkach IFR więc...

To tak na szybko

Pozdrawiam
Janusz
Posty: 69
Rejestracja: ndz sie 06, 2017 8:55 pm

Re: Piktogramy czy napisy

Post autor: Janusz »

Dzięki !
Bardzo dobre sugestie.
Opisać muszę , bo skleroza uniemożliwia mi zapamiętanie gdzie co jest (z tych mniej ważnych pstryczków).
Zakrętomierz to typowa zapchajdziura , poprzednio była tam busola , ale przeniosłem ją na górę a w jej miejsce miał iść transponder. Jednak po konsultacjach zrezygnowałem z niego i trzeba było czymś zatkać "pustostan" - wycinać czwartej wersji blachy pod zegary mi się nie chciało.

Janusz
Marek Adamski
Posty: 40
Rejestracja: czw lip 20, 2017 12:56 pm

Re: Piktogramy czy napisy

Post autor: Marek Adamski »

Janusz wiele osób Tobie kibicuje w tym i ja. Mam nadzieję że w końcu zakonczysz swój projekt, swoje dzieło i oderwiesz się od ziemi czego Ci życzę.
Pozdrawiam Marek
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Piktogramy czy napisy

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Panowie, tak odrobinę poza tematem - mimo tego, że wiemy co i gdzie montowaliśmy to zgodnie z przepisami (polskimi) tablica powinna być opisana. W przypadki kontroli na lotnisku np. inspektowa ULCu z departamentu Techniki Lotniczej - brak takich elementów jest traktowany jako uchybienie i ma swoje odzwierciedlenie w protokole.
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
ODPOWIEDZ