Chłodnice do Rotax 582

Mirek
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 14, 2021 7:01 pm

Chłodnice do Rotax 582

Post autor: Mirek »

Witam. Szukam chłodnic (komplet lewa i prawa) do Rotaxa 582. W Polsce kosztuje około 3000 zł. Znalazłem na angielskim eBayu do kupienia w Chinach czy Hong Kongu za ok. 270 funtów z przesyłką i cłem czyli 1350 zł. Pytanie do Was czy jakość będzie zadawalająca bo to będzie wyprodukowane w Chinach ? Chętnie posłucham Waszych uwag. A może ktoś ma takie do sprzedania ? Bo niektórzy stosują "zamienniki' od Fiata Cinquecento. Czekam na opinie i uwagi. Pozdrawiam. Mirek

https://www.ebay.co.uk/itm/ULTRALIGHT-A ... SwXbFb7S1T
SP-SPIM
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Chłodnice do Rotax 582

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Mirku, przy 582 - przez wiele lat - latałem ma oryginalnej chłodnicy i nie miałem z nią żadnego problemu. Natomiast w 912 na początku zamontowałem zamiennik - całkiem nieźle się prezentujący - właśnie z Fiata. Dosyć powszechna praktyka w Jazzach. Chłodnica nie wytrzymała nawet jednego sezonu. Chyba po 5-6 miesięcy pojawił się - na szczęście niewielki - wyciek. Chłodnicę wymieniłem na taką samą ale bardzo dobrej marki - problemu nie mam. Wiem - nie dokładnie o to pytasz - ale jest tu pewna analogia.

Chłodnica na foto wyglada całkiem nieźle - szczególnie spawy. Niestety zamówienia z Chin (a bardzo dużo tego ściagam) zdarzają się mocno rozbieżne w rzeczywistości od tego co jest w ofercie. Może przed ewentualnym zakupem upewnij się o mozliwości, zasadach zwrotu w wypadku niezgodności towaru z opisem...
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
ODPOWIEDZ